Connect with Us

Guardiola te Juventusi?/ Zbulohet kushti kryesor që spanjolli i ka vendosur klubit italian

Seria A

Guardiola te Juventusi?/ Zbulohet kushti kryesor që spanjolli i ka vendosur klubit italian

Publikuar

-

Revolucion tek Juventus. Pronari Andrea Agnelli duket se është gati të hidhet në sulm për Pep Guardiola-n. Janë të sigurt për këtë në Angli, ku The Sun ka shkruar se drejtuesit e klubit italian janë të gatur të bëjnë gjithçka për ta marrë katalanasin në Torino.

Pjesa e parë e sezonit nën drejtimin e Maurizio Sarri-t, duket se nuk ka bindur drejtuesit bardhezinj, të cilët duket se kanë filluar të mendojnë për një të ardhme pa trajnerin toskan. Juventus do Pepe Guardiola-n në drejtim të ekipit për sezonin e ardhshëm.

Me kush që ta bindë, Andrea Agnelli do të ishte i gatshëm të kënaqte kërkesat ekonomike të trajnerit, por edhe ato teknike. Dhe, sipas shtypit italian, objektivi numër një i spanjollit është ylli i Liverpoolit, Virgil van Dijk.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: