Connect with Us

Ish-bomberi italian humb betejën, tani duhet të paguajë 263 mijë euro

Seria A

Ish-bomberi italian humb betejën, tani duhet të paguajë 263 mijë euro

Publikuar

-

Antonio Cassano ka humbur betejën ligjore me Kasacionin kundër Agjencisë së të Ardhurave. Siç ka bërë të ditur Ansa, ish-sulmuesi i Romaës dhe Barit do të duhet të paguajë 263 mijë në taksa të prapambetura.

Bëhet fjalë për shpërblime të marra nga lojtari për paraqitjet e bëra në fushën e lojës. Sipas gjykatësve puljezë, kishte “dyshime” mbi faktin nëse shuma në fjalë duhej taksuar. Ndërsa nuk ka patur asnjë dyshim në lidhje me këtë Gjykata e Kasacionit.

Cassano ka patur probleme të tilla në kohën kur luante në Spanjës me Real Madrid. Çështja e fundit ka lidhje me kohën ku ish-sulmuesi luante te Roma.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Roma bëhet gati për një goditje të madhe në merkato

Publikuar

-

Nga

Roma është e vendosur që të transferojë Pedro Rodriguezin nga Chelsea në këtë afat kalimtar veror. Giallorossët janë në krizë financiare shkaku i coronavirusit dhe po tentojnë që të transferojë disa lojtarët me parametra zero. Frank Lampard thuhet se ka biseduar me me anësorin spanjoll dhe i ka bërë me dije se nuk është më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mario Gotze drejt Serisë A, e presin Milani dhe Roma

Publikuar

-

Nga

Anësori i Borussia Dortmundit, Mario Gotze, iu është ofruar klubeve italiane, Milan dhe Roma, raporton Gazzetta dello Sport. Lojtari gjerman nuk ka arritur të lë përshtypje në Signal-Iduna Park, ashtu që nuk e ka bindur klubin gjerman që t’ia rinovojë kontratën, e cila i skadon në muajin qershor. Gazeta italiane njofton se kampioni i botës […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Marash Kumbulla gjithnjë e më pranë Interit

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, është dëshira kryesore e Inter. Merkatoja e verës pritet ta gjejë Interin si një skuadër shumë aktive, e cila synon përforcimin në disa reparte. Sipas raportimeve nga Italia, Verona mund të humbe një tjetër yll të skuadrës, pikërisht si pasojë e dëshirave të Interit. ‘Goal Italia’ shkruan se Inter ka si […]

LEXO TE PLOTE