Connect with Us

Kërcënoi me largim, Bylisi merr vendimin për të ardhmen e trajnerit Dovedan

Sport

Kërcënoi me largim, Bylisi merr vendimin për të ardhmen e trajnerit Dovedan

Publikuar

-

Pasditen e së dielës ka pasur një mbledhje bordi, e cila ka zgjatur deri në mbrëmje ku kanë qenë kryesia e klubit dhe trajneri Vejlko Dovedan pas ndeshjes miqësore që kanë luajtur në Durrës me skuadrën serbe, Dinamo Vranje. Këtë mbledhje e paralajmëroi edhe trajneri i Bylisit pas ndeshjes me Skënderbeun, pasi situata është bërë komplekse, si dhe të diskutonte të ardhmen e tij.

Në mbledhje është diskutuar në lidhje me sfidat e fundit, por edhe për të ardhmen, ashtu si dhe çështjen e pankinës. Ka qenë vetë presidenti Besnik Kapllanaj, ai që ka kthyer qetësinë në skuadër, duke vijuar bashkëpunimin me Dovedan dhe konfirmimin e tij në pankinë.

Bylisi lufton në të dyja frontet, ndaj edhe ballshiotët presin me qetësi ndeshjet e radhës, duke filluar nga dy sfidat, me Laçin në Kupë në mesjavë, si dhe Kukësin në kampionat në fundjavë në “Adush Muça”. Ndaj, në Ballsh ka nisur puna, ku bashkë me ndihmësit e tij Arbri dhe Sino, trajneri Dovedan ka ndjekur seancën me bllok në dorë, duke mbajtur edhe shënime. Ballshiotët s’kanë bërë pushime dhe pas ndeshjes në Korçë.
Skuadra ka zbritur dje në kompleksin “Bylis” dhe të gjithë janë përqendruar kryesisht te sfida e Kupës me Laçin, që do ta luajë nesër në orën 13:30 në transfertë. Ballshiotët shkojnë në këtë sfidë me avantazhin e dy golave të ndeshjes së parë në Ballsh. Një sfidë delikate dhe e vështirë për skuadrën e Dovedanit, që të vetmen fitore deri më tani në ndeshjet zyrtare e ka në Kupën e Shqipërisë, pikërisht ndaj Laçit në Ballsh afro dy javë më parë.

Kupa ka tjetër strategji, por ballshiotët tashmë duan që të kalojnë turin. Mungesa e vetme e Bylisit do të jetë ajo e mbrojtësit Jurgen Goxha, që një javë më parë u ndëshkua nga Disiplina me 8 ndeshje pezullim pas sfidës me Vllazninë.

DUELET

Në tri ndeshjet që ballshiotët kanë zhvilluar këtë sezon me Laçin, dy në kampionat dhe një në Kupën e Shqipërisë, kanë marrë rezultate pozitive duke mos e njohur humbjen. Kanë barazuar në kampionat në Laç në fazën e parë me rezultatin 0-0, kanë fituar në Ballsh 1-0 në fazën e dytë. Ndërsa në Kupë, Bylisi fitoi 2-0 para dy javësh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: