Connect with Us

Liçi: Ja si do i synojmë Kupat e Europës këtë sezon

Sport

Liçi: Ja si do i synojmë Kupat e Europës këtë sezon

Publikuar

-

Skënderbeu ka hedhur një hap të madh drejt kualifikimit në çerekfinale sa i përket Kupës së Shqipërisë. Korçarët mposhtën Besën me rezultatin 2-0 dhe për sfidën e nesërme janë të qetë.

Këtë, në një prononcim për RTSH Sport e konfirmon edhe zëvendës trajneri i bardhekuqve, Gentian Liçi. Liçi ndër të tjera theksoi se ndaj Bylisit në kampionat, ekipi vuajti mungesën e përqendrimit ndërsa nuk është e lehtë të zëvendësosh Krasniqin.

“Ndeshja është e rëndësishme e rezultati na favorizon. Do luajnë ato që kanë pasur më pak minuta. Fitorja në ndeshjen e parë na e bën më të thjeshtë kualifikimin”. Kupat e Europës? “Gjithmonë ka pretendime edhe në kampionat edhe në Kupë. Kupa është më e thjeshtë, do japim maksimumin që të shkojmë përpara”.

Ndeshja e së shtunës me Tiranës? “Futbollistët kanë kohë të rikuperohen. Ndeshja me Bylisin? “Nuk është e thjeshtë të zëvendësosh Krasniqin. Kishin raste edhe Gripshi edhe Bregu, por mos përqendrimi ishte thelbësor. Pasi ndryshe ndeshja me Bylisin do bëhej shumë e thjeshtë”, u shpreh Liçi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: