Connect with Us

“Na ofendonte në stërvitje”, futbollisti sulmon trajnerin Nica

Sport

“Na ofendonte në stërvitje”, futbollisti sulmon trajnerin Nica

Publikuar

-

Situata te klubi i Erzenit është shumë e nxehtë, me trajnerin Stavri Nica, i cili është dorëhequr vetëm pas një muaji nën drejtimin e skuadrës. Pas kësaj në një faqe mjaft të ndjekur në “Instagram”, që përcjell Superioren dhe Kategorinë e Parë disa lojtarë të Erzenit kanë komentuar në postimin, ku kjo faqe njoftonte dorëheqjen e 65-vjeçarit nga klubi shijakas. Veçanërisht Xhynejt Çutra shkruan me ironi rreth pensionimit të ish-trajnerit të tyre.

Pas kësaj ka qenë vetë trajneri, i cili është kthyer me akuza të forta, ku shprehet se Erzeni ka për qëllim të mbajë arrijë katër vendet e para e më pas të shesë ndeshje. Gjithashtu flet edhe për premtime të pa mbajtura të kryetarit të Bashkisë së Shijakut dhe shprehet se futbollistët stërviteshin shumë pak dhe i janë shprehur trajnerit se kishin vite pa u stërvitur në këtë mënyrë.

Një tjetër lojtar shijakas ka reaguar kundrejt ish-trajnerit të tij. Haxhi Kacmoli ka kontaktuar “VipSport” për të treguar të vërtetën e tij në lidhje me atë çka ka ndodhur brenda skuadrës. Ai shprehet se fajtori kryesor i tre humbjeve rresht është ish-trajneri sepse prishi harmoninë e grupit. Gjithashtu thekson me bindje se nuk kanë marrë asnjë direktivë nga lart për të lënë ndeshje.

“Ne ishim një grup më i mbledhur përpara se të vinte në drejtim Stavri. Ai nuk ishte një trajner, i cili punonte për ta mbajtur skuadrën bashkë, por e kundërta. Kishte një fjalor shumë ofendues dhe demoralizues. Kjo ndikonte direkt në psikologjinë tonë dhe nuk ishim në gjendje të futeshim në fushë të qetë. Ishte ai personi kryesor, që ndikoi në prishjen e grupit të Erzenit. Ne kurrë nuk kemi marrë urdhra nga lart për të lënë ndeshje. Në asnjë mënyrë nuk ka ndodhur kurrë kjo gjë dhe këto janë gënjeshtra të tij”, përfundoi Kacmoli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: