Connect with Us

Njeriu i momentit te Malaga, në Spanjë mahnitet pas Armando Sadikut

La Liga

Njeriu i momentit te Malaga, në Spanjë mahnitet pas Armando Sadikut

Publikuar

-

Armando Sadiku është kthyer në njeriun kryesor të skuadrës së Malagas, në tentativën e kësaj të fundit për të siguruar mbijetesën në La Liga 2. Klubi i  cili përballet me vështirësi të mëdha financiare, ka gjetur ngushëllim te forma e sulmuesit të përfaqësueses shqiptare i cili po gjen rrjetën duke u bërë vendimtar me lojën e tij dhe duke mbajtur për momentin këtë klub jashtë zonës së ftohtë.

Kjo është arsyeja se pse edhe e përditshmja më e madhe sportive në Spanjë, “Marca”, e ka përzgjedhur emrin e tij mes ngjarjeve më të rëndësishme të kësaj jave në La Liga 2. Në artikullin që u kushtohej futbollistëve më të spikatur, shifrat që flasin për Sadikun kanë tërhequr vëmendje e saj. “Çelësi. Sadiku dhe Malaga. Ai ka shënuar 10 nga 26 golat që ka shënuar Malaga në këtë edicion”, shkruan e përditshmja spanjolle për të theksuar rëndësinë që ka tashmë bomberi i përfaqësues shqiptare për klubin e tij.

Sadiku është tani golashënuesi i 7 më i mirë i sezonit në La Liga 2, ndërsa ky është deri tani një nga sezonet më të mira të karrierës së tij. Rekordi personal i golave në kampionat për Sadikun në një sezon është ai i regjistruar në 2011-2012, kur shënoi 19 gola me fanellën e Lokarnos në kategorinë e dytë zvicerane

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: