Connect with Us

Nuk po i ndahet tersi këtë sezon, sulmuesi i njohur dëmtohet në vendin e çuditshëm/ Tani e pret edhe gjoba

Seria A

Nuk po i ndahet tersi këtë sezon, sulmuesi i njohur dëmtohet në vendin e çuditshëm/ Tani e pret edhe gjoba

Publikuar

-

Një dëmtim i rëndë në fillim të kampionatit e detyroi që të operohej dhe që të qëndronte nën hekura për shumë kohë përpara se përpara disa javësh të niste periudhën e rehabilitimit. Po flasim për sulmuesin e Cagliarit, Leonardo Pavoletti, që i mungon sardëve pasi ishte terminali i repartit ofensiv dhe një ndër specalistët e golave me kokë.

Pavoletti kishte nisur fazën e rikuperimit dhe në mars pritej rikthimi në fushë, por një incident i ri ka bërë që ndoshta të mbyllë sezonin! Sipas asaj që shkruajnë mediat, flitetd për një ëmtim në ligamentin e majtë të gjurit, një dëmtim i ngjashëm me fillimin e sezonit. Praktikisht, nga ferri në ferr për sulmuesin.

Por, incidenti duket se ka ndodhur në diskotekë ku ka rrëshqitur dhe ka dëmtuar këmbën e tij. Klubi sard po mendon edhe ta gjobisë lojtarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: