Connect with Us

“Orakulli” Shkëlqim Muça në aksion, ja si i parashikon ndeshjet e kësaj jave në Superligë

Sport

“Orakulli” Shkëlqim Muça në aksion, ja si i parashikon ndeshjet e kësaj jave në Superligë

Publikuar

-

Trajneri i njohur, Shkëlqim Muça, “goditi” disa herë me parashikimet e tij në sezonin e kaluar, veçanërisht në humbjet radhazi të Skënderbeut.

Duke ndjekur logjikën dhe ecurinë e ekipeve në këtë periudhë, trajneri që ka shpallur kampion Tiranën dhe Dinamon ka vendosur të guxojë sërish me parashikimet e tij. I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, ai ka komentuar ndeshjet e javës së 22-të, që do të luhen në dy ditë (15 dhe 16 shkurt).

“Tirana fiton ndaj Skënderbeut, Partizani fiton me Laçin, Kukësi fiton me Bylisin, si dhe Luftëtari ndaj Flamurtarit. Teuta-Vllaznia mendoj se përfundon barazim”, deklaroi ndër të tjera Muça pasi u pyet për ndeshjet.

Interesant është fakti se trajneri parashikon fitore të skuadrave që kryesojnë (Kukësi, Tirana dhe Partizani), ndërsa sheh një sfidë të ekuilibruar në “Niko Dovana”, aty ku Teuta pret Vllazninë pas hapit fals me Luftëtarin.

NDESHJET TË SHTUNËN

Tirana-Skënderbeu (1)

TË DIELËN

Luftëtari-Flamurtari (1)

Bylisi-Kukësi (2)

Laçi-Partizani (2)

Teuta-Vllaznia (X)

* shenjat janë vendosur sipas “gjuhës” së basteve, 1 për fitoren brenda fushe, X për barazimin dhe 2 për fitoren jashtë fushe;

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: