Connect with Us

Partizani kërkon përmbysjen madhështore, shikoni “kurthin” që ka përgatitur Sormani

Sport

Partizani kërkon përmbysjen madhështore, shikoni “kurthin” që ka përgatitur Sormani

Publikuar

-

Partizani u mund në ndeshjen e dy javëve më parë në Lezhë me rezultatin 3-0, një humbje që duket sikur nuk jep shpresë për takimin e kthimit, por duke ditur kualitetet e Partizanit përmbysja pritet që të ndodhë e jo më kot klubi e ka çuar ndeshjen që të zhvillohet në “Elbasan Arena”.

Trajneri Adolfo Sormani në seancën e sotme stërvitore ka bërë gati më të mirët dhe nuk ka ndërmend që të bëj eksperimente, pasi kërkon me çdo kusht që ta përmbysë rezultatin dhe të tijtë të shkojnë më tej në Kupën e Shqipërisë.

Të kuqtë e kanë si objektiv Kupën e Shqipërisë, ndaj edhe në skemat që ka aplikuar në seancën e sotme, janë parë lojtarët më të mirë, ndryshe nga sfida e parë në Lezhë, ku pati edhe lojtarë nga stoli që e nisën si titullarë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: