Connect with Us

Rei Manajt i buzëqesh fati, një super lajm për sulmuesin e Kombëtares

Kombëtare

Rei Manajt i buzëqesh fati, një super lajm për sulmuesin e Kombëtares

Publikuar

-

Rej Manaj është transferuar nga skuadra e Albacetes që luan në kategorinë e dytë spanjolle për tek Barcelona me idenë që të luante me ekipin e të rinjve në kategorinë e tretë.

Drejtuesit e Barçës huazuar disa lojtarë të sulmit për në ekipe të tjera, por nuk kishin parashikuar dëmtimet e Suarez dhe Dembele, ku ky i fundit do të mungojë të paktën gjashtë muaj.

Rei deri më tani është thirrur në ekipin e parë disa herë për tu stërvitur, dhe është i vetmi sulmues ‘9’ që Barcelona ka.

Duke parë dëmtimet dhe përfshirjen e tij në listën ‘A’ të Champions, sulmuesit lushnjar duket se i ka buzëqeshur fati dhe do të ketë mundësinë që të luajë me Barcelonën.

Në ndeshjen e fundit Barcelona përdori Vidal si sulmues fallco.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: