Connect with Us

Sherr Lila-Sinemati në studio: Nuk ke etikë gazetari, kërko falje

Sport

Sherr Lila-Sinemati në studio: Nuk ke etikë gazetari, kërko falje

Publikuar

-

Ndeshja e yjeve është kthyer përsëri në temë diskutimi në “Procesi Sportiv” ku janë përballur Gëzim Sinemati dhe Andi Lila. Kryetari aktual i Sindikatës së futbollistëve i është kundërvënë opinionistit për dyshimet që kishte ky i fundit në një debat të gjatë.

Lila: Po shohim shumë pak gjëra të mira, shumë gjëra negative. Një prej tyre edhe Gëzimi, po bëhet ligj anti shpifje dhe do propozoja që njerëzit me energji negative të mos dalin në TV. Nuk kam asgjë kundër Gëzimit.

SInemati: E the ça do thuash, ke ardhur që në fillim që unë kam energji negativ, ke dy javë.

Lila: Ti nuk ke etikë gazetari, thatë Sindikata nuk ka bërë transparencë, e kisha bërë.

Sinemati: Nuk bëhet me telefon ajo, në momentin që del e bën në TV, jo me letër.

Lila: Ja ku e ke të bankës (i tregon dokumentin)

Sinemati: Ça më duhet mua, sqaro publikun. I pari tha do të jetë Gëzimi që e merr vesh. Po ç’lidhje ka telefoni, eja në studio. Të vije të thoshe kaq.

Lila: Është etikë gazetari.

Sinemati: A dëgjove ti që thamë ku janë lekët e futbollit  se i mori Lila?

Lila: Ore çfarë të bëj unë se nuk ke Instagram, nuk sheh. Gabim kanë bërë këtu në studio se duhej ta thoshin. Duhet të kërkosh falej që na ke akuzuar. Ne jemi të gjithë vullnetarë.

Sinemati: Tani ta shoh luftën tate çfarë do të bësh këtu, kanë 100 halle futbollistët, të përjashtuar, të papaguar. Sindikata lindi duke bashkëpunuar me Federatën, kjo është kauzë më e madhe e problemeve të futbollistëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: