Connect with Us

Shoqërojnë futbollistët në fushë/ Nuk e merrni dot me mend sa para paguajnë këta fëmijë

Premier Liga

Shoqërojnë futbollistët në fushë/ Nuk e merrni dot me mend sa para paguajnë këta fëmijë

Publikuar

-

Kush ka ëndërruar kur ka qenë fëmijë që të mund të shoqërojë idhullin e tij/saj në fushë? Të mendosh se mund ta realizosh ëndrrën pasi të kesh paguar një shumë të çmendur është një gjë e trishtueshme.

Kjo është ajo që ka ndodhur në Premier League dhe ka qenë Telegraph që ka zbuluar skandalin.

Sipas të përditshmes britanike, shumë klube të Premier League u kanë kërkuar familjeve shuma të mëdha parash për t’i lejuar fëmijët e tyre që të shoqëronin futbollistët në fushë.

Telegraph ka shkruar për shifra që arrinin deri në 700 sterlina. Një çmenduri e vërtetë. West Ham, Nottingham Forest, Norwich dhe Aston Villa e kanë fiksuar në 500£ koston e kësaj “eksperience”.

“Po kthehet në një privilegj për pak njerëz dhe kjo shkon kundër idesë së futbollit”, kanë qenë fjalët e Julian Knight, drejtori i ri i Komitetit Digjital të Dhomës së Komunave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: