Connect with Us

“Turp i vërtetë”, tifozët e Italisë shfryjnë për Kumbullën: Nuk e marrim dot …

Kombëtare

“Turp i vërtetë”, tifozët e Italisë shfryjnë për Kumbullën: Nuk e marrim dot …

Publikuar

-

Marash Kumbulla ka fituar vëmendjen e të gjithëve në Seria A, ndërsa është lojtari i ri më i përmendur gjatë kësaj kohe. Kjo falë punës së madhe dhe veprave në fushën e lojës, duke u kthyer edhe ndaj Juventusi si futbollisti më i mirë i takimit.

Fatmirësisht ky mbrojtës është pjesë e Shqipërisë dhe nuk mund të ndërrojë Kombëtaren. Që më herët ka ekzistuar frika e një zgjedhje të mundshme për Italinë, ndërsa do të rritej edhe më tepër paniku, nëse nuk do të bënte atë debutim për dy minuta ndaj Moldavisë.

“Itasportpress” ka shkruar në lidhje me këtë çështje, duke e cilësuar si një turp pamundësinë e Kombëtares së Italisë për të grumbulluar Kumbullën: “Talenti i Veronës, Kumbulla, ka një pasaportë të dyfishë dhe është surpriza më e këndshme e Serisë A. Por fatkeqësisht për Mancinin, që nuk mund ta marrë atë. Xhevahiri i Veronës ka treguar ndeshje fantastike kundër emrave të mëdhenj në Seria A. Mancini mund të kishte menduar një të ardhme të kaltër për të, por nuk mund të ketë, pasi lojtari i ka luajtur dy minuta me Shqipërinë. Një turp i vërtetë për ekipin tonë kombëtar që mund të kishte mirëpritur një lojtar shumë të talentuar”, mbyllet artikulli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka kujton miqësoren me Breshan: Erdhi edhe Roberto Baxho

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, është kthyer pas në kohë, teksa në një prononcim për gazetën “Bresciaoggi”, ka kujtuar me nostalgji, miqësoren e zhvilluar me klubin italian të Breshas, në 21 gusht vitin 2002. Në atë kohë Kombëtarja kuqezi drejtohej nga italiani Dosena, ndërkohë që ajo sfidë rezultoi një miqësore festive. Shqipëria arriti të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE