Connect with Us

Video: U tall me Coronavirusin/ Ylli anglez e pëson keq

Premier Liga

Video: U tall me Coronavirusin/ Ylli anglez e pëson keq

Publikuar

-

Alarmi i koronavirusit është kthyer në një shqetësim global. Megjithatë, Dele Alli, futbollisti i Tottenham, ka zgjedhur të argëtohet me të.

Ylli anglez i futbollit ka postuar një video në rrjetet sociale, për të cilën ka marrë kritika të shumta. Duke pritur në aeroport, futbollisti i Tottenham drejtoi kamerën nga një shtetas aziatik dhe më pas te një desinfektant për duart.

Video u cilësua ofenduese, diçka e cila u pranua edhe nga vetë futbollisti, që më pas i kërkoi ndjesë popullit aziatik.

Argëtimi i tepruar i Dele Allit ka irrituar Federatën angleze të futbollit, që kërkoi menjëherë shpjegime dhe pritet ta dënojë 23-vjeçarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: