Connect with Us

Zyrtare/ Juventusi rinovon me yllin e ekipit

Seria A

Zyrtare/ Juventusi rinovon me yllin e ekipit

Publikuar

-

Juventusi ka njoftuar rinovimin e kontratës me Wojciech Szczesny. Portieri do të qëndrojë me skuadrën torineze deri në vitin 2024. Ai iu bashkua “Zonjës së Vjetër” në vitin 2017 dhe është kthyer në titullarin e kampionëve të Italisë.

Polaku nuk u afrua me shumë pritshmëri, por deri më tani ka bindur duke fituar dy kampionate, kupën e Italisë dhe një Superkupë Italie. Shtatlarti ndjehet mirë në Itali dhe nuk do të lëvizë në ndonjë skuadër tjetër.

Klubi juventin e bëri zyrtare rinovimin e portierit te skuadra italiane me një postim në rrjetet sociale. Szczesny ka një mesatare të ulët pësimi golash për ndeshjet e luajtura. Ai ka ulur në stol një legjendë porte si Gianluigi Buffon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: