Connect with Us

ZYRTARE/ Vllaznia nuk ndalet në merkato, prezanton një tjetër afrim të bujshëm në merkato

Sport

ZYRTARE/ Vllaznia nuk ndalet në merkato, prezanton një tjetër afrim të bujshëm në merkato

Publikuar

-

Pavarësisht se merkatoja është zyrtarisht e mbyllur, drejtuesit e Vllaznisë vijojnë punën për të përforcuar skuadrën, teksa kanë zyrtarizua porterin maqedonas, Andreja Efremov, i cili së fundmi ka luajtur me Sikelsin në Maqedoni.

Klubi shkodran bën me dije, se mbrëmjen e së premtes portieri në fjalë është bërë pjesë e listës së federimit të ekipit “B” dhe sipas rregulloreve përkatëse të FSHF-së do të jetë në dispozicion të stafit teknik për ndeshjet e ardhshme.

Gardiano 27-vjeçar është aktivizuar me disa skuadra. Gjashtë vitet e para të karrierës së tij i ka kaluar me ekipin e Metalurgut të Shkupit dhe më pas është aktivizuar me Rabotniçkin, Renovën, ku madje ka shënuar edhe një gol e po ashtu edhe me portugezët e Famalikaos. Dy sezone më parë, portieri është aktivizuar edhe me bullgarët e Lokomotiva Sofia, ku ka luajtur në 18 takime. Sa i përket ecurisë me ekipet përfaqësuese, ai është aktivizuar me kombëtaret U-19 dhe U-21 e është aktivizuar në një takim të vetëm edhe me ekipin kombëtar të Maqedonisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: