Connect with Us

Bomba nga Anglia/ Në garë për Marash Kumbullën hyn edhe Liverpooli

Premier Liga

Bomba nga Anglia/ Në garë për Marash Kumbullën hyn edhe Liverpooli

Publikuar

-

Marash Kumbulla tashmë është një realitet i ri në botën e futbollit Europian. Paraqitjet e tij me Veronën kanë tërhequr vëmendjen e të gjithë klubeve “big” të Europës, ndërsa pas 19-vjeçarit tashmë në garë është futur edhe Liverpuli.

Sigurisht, ndeshja e fundit në kampionat përballë Juventusit ishte një test i rëndësishëm për shqiptarin. Por, Kumbulla nuk u druajt aspak përballë Ronaldos me shokë.

Përkundrazi, bëri një nga paraqitjet më të mira sezonale teksa shënoi një gol që për çështje milimetrike iu anulua nga VAR, ndërsa më pas fitoi penalltinë që i dha fitoren të tijve përballë kampionëve të Italisë. Dhe, këto ishin një bonus për paraqitjen e tij pasi bëhet fjalë për sulmin dhe Marashi është një mbrojtës.

Sigurisht, në atë sfidë asnjë nuk ia doli të kalonte nga anët e tija. Kështu, kampionët e Europës në fuqi, Liverpuli po monitoron futbollistin dhe janë të fundit që i janë shtuar klubeve kandidatë për Kumbullën. Në listë gjenden emra prestigjiozë si Mançester Siti, Çelsi, Everton për të kaluar më pas në Itali me Inter, Lacio dhe Napoli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: