Connect with Us

Dëmtohet një tjetër futbollist i Barcelonës, rriten shanset për Rey Manajn

La Liga

Dëmtohet një tjetër futbollist i Barcelonës, rriten shanset për Rey Manajn

Publikuar

-

Nuk kanë fund telashet dhe problemet në skuadrën e Barcelonës. Jo vetëm në ekipin A, por edhe në atë B, problemi i dëmtimeve ka prekur në masë lojtarët e sulmit. 

Një lajm i keq për katalanasit, por një shans që shtohet çdo ditë e më shumë që Rei Manaj të ketë fatin të debutojë përkrah Lionel Mesit & Co. Dje, sulmuesi i skuadrës B, Hiroki Abe, është operuar për shkak të një dëmtimi në tendinë ashtu si Osman Dembele.

Në të njëjtën klinikë ku u operua edhe ky i fundit, lojtari i skuadrës B ka bërë ndërhyrjen e tij dhe do të duhet që të qëndrojë jashtë fushave për një kohë të gjatë.

Abe ishte një nga lojtarët që përflitej si një alternativë për Setienin në repartin e avancuar të Barcelonës A, por tashmë bie edhe kjo pistë. Fakti që në Barcelonën B kanë mbetur vetëm katër sulmues, mes tyre Manaj, bën që shqiptari të ketë gjithnjë e më shumë shanse dhe shpresë për të marrë minuta përkrah Mesit. Reparti i sulmit është ai që ka më shumë probleme dhe e ka të vështirë për të mbijetuar. Me dëmtimet e Suarezit dhe Dembelesë, Mesi dhe Grizman janë të vetëm përpara rrezikut.

Për fatin e mirë të Barcelonës, është duke shkëlqyer Ansu Fati dhe po udhëheq katalanasit në repartin e avancuar. Tani mbetet vetëm që Manaj të presë fatin për të qenë në pankinë me skuadrën A të katalanasve dhe pse jo, të jetë një prej zëvendësimeve të përzgjedhura nga Setien.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: