Connect with Us

E bujshme/ Milani zgjedh trajnerin e ri, vjen nga Spanja

Seria A

E bujshme/ Milani zgjedh trajnerin e ri, vjen nga Spanja

Publikuar

-

Stefano Pioli do jetë në krye të Milanit deri në fund të sezonit. Drejtuesit e klubit italian kanë menduar edhe për pasuesin e tij dhe nga Spanja zbulojnë edhe emrin e tij. Bëhet fjalë për Marcelino Garcia Toral, i cili trajner i Valencia dhe Villareal.

Mundo Deportivo shkruan se Paolo Maldini e ka kontaktuar Marcellino një muaj e gjysmë më parë dhe i ka prezantuar trajnerit projektin që kuqezinjtë kanë.

Kohët e fundit ai ka marrë disa oferta nga klube të ndryshme, por ka refuzuar. Kjo për shkak se besohet se ai tashmë ka një marrëveshje me Milanin dhe do të nisë në verë punën në krye të kuqezinjve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE