Connect with Us

E kërkon gjithë Europa/ Zbulohet klubi i ri i yllit gjerman, kushton 90 mln euro

BundesLiga

E kërkon gjithë Europa/ Zbulohet klubi i ri i yllit gjerman, kushton 90 mln euro

Publikuar

-

Talenti i Bayer Leverkusen Kai Havertz ndiqet me mjaft interes nga klubet më të mëdha europiane si Juventus e Real Madrid, por sipas të përditshmes spanjolle “Don Balon”, duket se garën e kanë fituar kampionët në fuqi të Europës, Liverpool.

Vendimtar për këtë ka qenë vetë tekniku i “The reds” Jurgen Klopp, që ka folur personalisht me lojtarin dhe i ka garantuar një vend në formacion, duke qenë se James Milner me shumë gjasa do të largohet në fund të sezonit.

Po sipas “Don Balon”, tashmë drejtuesit e klubit anglez po negociojnë me homologët e tyre te Bayer Leverkusen për çmimin e kartonit, ndërsa “The reds” janë gati të paguajnë deri në 90 milionë euro për 20-vjeçarin, që nga ana tjetër do të nënshkruajë për 5 sezone me pagë prej 15 milionë eurosh neto në sezon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: