Connect with Us

Forma e shkëlqyer, 2 futbollistë të Kombëtares në formacionin më të mirë të javës në Serinë A

Kombëtare

Forma e shkëlqyer, 2 futbollistë të Kombëtares në formacionin më të mirë të javës në Serinë A

Publikuar

-

Dy shqiptarë në formacionin më të mirë të javës së Serinë A, të publikuar nga DAZN, shërbimi gjithëpërfshirës i transmetimeve sportive. Bëhet fjalë për portierin e Lazios, Thomas Strakosha, vendimtar me pritjet e tij në fitoren 0-1 me Parmën, dhe Marash Kumbullën, i cili zhvilloi një ndeshje të jashtëzakonshme në fitoren 2-1 të Veronës ndaj Juventusit.

Në këtë formacion, në krah të Kumbullës në qendër të mbrojtjes është vendosur de Vrij i Interit, në të djathtë Lazzari (Lazio) dhe në të majtë Criscito (Genoa). Treshja e mesfushës përbëhet nga Vecino, Luis Alberto dhe Brozovic, ndësra në sulm Ibrahimovic, Lukaku dhe Boga (Sassuolo).

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: