Connect with Us

Frikë nga koronavirusi/ Merret vendimi drastik në Formula 1

Sport

Frikë nga koronavirusi/ Merret vendimi drastik në Formula 1

Publikuar

-

Çmimi i Madh i Kinës, i programuar më 19 prill, nuk do të zhvillohet për shkak të epidemisë Koronavirus që ka prekur vendin aziatik.

Vendimi i marrë nga organizatorët e Botërorit të Formula 1, u hamendësua fillimisht nga mediat angleze, ndërsa tashmë ka marrë konfirmim zyrtar. Gazeta “The Times” theksonte se do të vijojnë diskutimet rreth shtyrjes apo anulimit të plotë të garës.

Spostimi i garës në një tjetër datë nuk është alternativa më e pëlqyer. Kjo për faktin se viti 2020 përbën një vit rekord për kalendarin, që për here të parë ka 22 gara. Gjithashtu, në Formula 1, pushimi tre-javor në muajin gusht cilësohet i shenjtë dhe i pandryshueshëm.

Me muajin prill që pritet të jetë muaji më i rrezikshëm në përhapjen e virusit, mbetet për t’u mësuar se kurdo të jetë data e rikuperimit të kësaj gare. Ndërkohë, ndërsa Çmimi i Madh i Kinës është anuluar, Ferrari do të duhet të festojë garën e 1000-të në Formula 1 në cirkuitin e Francës që i takon 28 qershorit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: