Connect with Us

Godet Flamurtari, zyrtarizon 2 afrime cilësore në merkato

Sport

Godet Flamurtari, zyrtarizon 2 afrime cilësore në merkato

Publikuar

-

Flamurtari ka luajtur ditën e sotme sfidën e kthimit ndaj Vllaznisë. Vlonjatët u mundën pastër 0-2 nga shkodranët dhe u eleminuan nga Kupa. Edhe pse kishin barazuar në takimin e parë, Flamurtari nuk mundi të kalonte në çerekfinale.

Por pas lajmit të keq ka edhe lajme të mirë për ndeshjen e sotme. Në fushë për Flamurtarin nga minuta e parë janë aktivizuar dy futbollistët brazilian të afruar në merkaton e janarit. Welder Costa dhe Lucas Ramos e kanë nisur si titullar këtë ndeshje duke treguar që merkato në Vlorë është zhbllokuar përfundimisht dhe lojtarët janë federeruar në FSHF. Tashmë trajneri Troisi do të ketë të gatshëm futbollistët që janë afruar në janar. Padyshim një lajm i madh për Flamurtarit që do të tentojë deri në fund për të mbijetuar edhe pse ka vetëm 6 pikë në renditje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: