Connect with Us

I njëjti avaz gjithmonë, Komisioni i Disiplinës lë sërish nam

Sport

I njëjti avaz gjithmonë, Komisioni i Disiplinës lë sërish nam

Publikuar

-

Komisioni i Disiplinës vazhdon me “filmat” e zakonshëm. Dy javë më parë, edhe pse kishte ndeshje të martën, vendosi që të mos mblidhej para Kupës së Shqipërisë. I njëjti avaz edhe këtë mesjavë me Kupën dhe ndeshjet e saj. Si edhe më parë, Komisioni nuk është shqetësuar dhe nuk ka bërë mbledhje.

Një ritual i zakonshëm, por që mund t’i dëmtojë ekipet shqiptare. E sot është e mërkurë dhe të martën nuk u zhvillua asnjë mbledhje. Janë shumë çështje që disiplinori duhet t’i kalojë para se të luhen takimet. Nëse Disiplina mblidhet sot dhe jep dënime, atëherë planet e klubeve përmbysen. Në fakt, kohë më parë për një veprim të çuditshëm e ka pësuar Tirana që luajti pa tifozë tri ndeshje, edhe pse ishte dënuar dy takime për ngjarjet në derbi.

Ishte Disiplina që ngatërroi situatën, sepse nuk u mblodh të martën, por të mërkurën dhe Partizani luajti në Kupë me tifozë, ndërsa bardheblutë pa tifozë. Gjithsesi, komisioni juridik e ka vendosur. Sikur edhe malet të bien, mbledhja zhvillohet vetëm të mërkurën pasdite, duke favorizuar dhe disfavorizuar shumë skuadra të kampionatit të futbollit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: