Connect with Us

I vjen oferta e papritur, Troisi drejt largimit nga Flamurtari

Sport

I vjen oferta e papritur, Troisi drejt largimit nga Flamurtari

Publikuar

-

Marselo Troisi vendosi të merrte përsipër drejtimin e Flamurtarit në muajin janar pavarësisht situatës së vështirë të klubit. Kujtojmë, se vlonjatët nuk patën mundësi të afronin futbollistë në merkato pasi ajo iu bllokua nga UEFA.

Kështu, tekniku brazilian nuk arriti të transferonte lojtarët e dëshiruar për të provuar mrekullinë me kuqezinjtë, të cilët janë në vend të fundit në kampionat pa marrë asnjë fitore në 21 javë kampionat dhe gjenden me një këmbë në Kategorinë e Parë. Sakaq, situata në klub mund të rëndohet edhe më shumë pasi nga Greqia duket se ka kërkesa për teknikun, Marselo Troisi.

Klubi i Panaçaikos në Ligën e Dytë ka mbetur pa trajner në krye dhe braziliani që drejton në Vlorë, është kthyer në objektivin numër një. Troisi ka provuar edhe më parë eksperienca në Greqi duke qenë në krye të Apollo Larisës, Herkules dhe Ialysos. Sipas zërave nga Greqia, trajneri ka një qasje pozitive drejt ofertës për të marrë drejtimin e Panaçaikos të cilën do të mundohet ta ngjisë drejt Superligës greke. Në ditët e ardhshme priten të reja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: