Connect with Us

I vodhën shtëpinë dhe e zuri gjumi/ Historia e pazakontë e kampionit të botës që luan për Barcelonën

La Liga

I vodhën shtëpinë dhe e zuri gjumi/ Historia e pazakontë e kampionit të botës që luan për Barcelonën

Publikuar

-

E pabesueshme kjo që ka ndodhur me Samuel Umtiti, mbrojtësin francez të skuadrës së Barcelonës. Në muajin shtator atij iu vodh shtëpia teksa po ndiqte ekipin e tij në sfidën kundër Valencia në “Camp Nou”. Nuk është i pari futbollist që i ka ndodhur diçka e tillë.

Gjithsesi pjesa më e bukur e historisë është ajo që i ka ndodhur Umtiti kur policia zbarkoi në shtëpinë e tij dhe një grup inspektorësh punuan për të gjurmë, që u mundësojnë atyre gjetjen e personave që kishin hyrë në shtëpinë e futbollistit të Barcelonës.

Gjatë kohës që inspektimi vazhdonte, Umtiti ka qenë duke luajtur “videogame” fillimisht dhe më pas në divanin e tij e ka zënë gjumi. Francezi është zgjuar në momentin që agjentët mbaruan punë, sipas AS, ndërkohë që u ka thënë atyre: “Mora një sy gjumë të mirë”. Sigurisht ata janë habitur nga situata në të cilën u gjendën në ato momente.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: