Connect with Us

“Jeni përgjegjës për këtë maskaradë”, shpërthejnë ultrasit e Partizanit: Sot derdhët pikën e fundit

Sport

“Jeni përgjegjës për këtë maskaradë”, shpërthejnë ultrasit e Partizanit: Sot derdhët pikën e fundit

Publikuar

-

Ultrasit e Partizanit reaguan ashpër ndaj skuadrës dhe klubit pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë ditën e sotme me rezultatin total 4-3 nga Besëlidhja.

Duke e konsideruar të papranueshme skualifikimin nga ky kompeticion, “Ultras Guerrils” fajësojnë për këtë paraqitje të dobët dhe “maskaradë” lojtarët dhe drejtuesit e klubit.

Guerrilsat

Paraqitjen e sotme, tifogrupi i kampionëve të Shqipërisë e konsideron “tallje ndaj fanelës dhe sakrilegj”.

Megjithatë, ata premtojnë se do ta mbështesin skuadrën në sfidën e radhës në kampionat ditën e diel kundër Laçit.

Reagimi i “Ultras Guerrils” pas eliminimit të Partizanit nga Kupa e Shqipërisë:

E keni mbushur kupën ka kohë, sot vetëm sa derdhët pikën e fundit të një turpi që e keni nisur prej muajsh dhe po e vulosni me eliminimin nga Kupa e Shqipërisë, veprimtari që në çdo sezon e keni përdhosur pa mëshirë.

Ekipi kampion është shpërfytyruar dhe nuk janë të denjë për këtë emër. Përgjegjës ata në fushë, përgjegjës ata në tribunën qëndrore. Maskarada të njëpasnjëshme të cilat po ju përkthehen me stadiume bosh në çdo ndeshje.

Por tifozët e Partizanit i kanë dënuar gjithnjë paturpësitë dhe pafytyrësitë. Të tallesh me fanellën e shenjtë të Partizanit nuk është skandal, është sakrilegj!

Shihemi në Laç!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: