Connect with Us

Klopp jep 60 milionë euro për “trurin” e Interit

Premier Liga

Klopp jep 60 milionë euro për “trurin” e Interit

Publikuar

-

Shtohen pretendentët për mesfushorin kroat të Interit, Marcelo Brozovic. Sipas mediave italiane, në ndeshjen derbi Milan-Inter, në “San Siro” kanë qenë përfaqësues të Liverpool, që kanë vëzhguar lojtarin për llogari të trajnerit Jurgen Klopp.

Brozovic ka një kontratë deri në vitin 2022 me Interin dhe një klauzolë prej 60 milionë eurosh për t’u larguar. Një shumë e përballueshme nga kampionët e Europës, që duket se synojnë afrimin e lojtarin verën e ardhshme.

Për këtë arsye, Inter po mendon t’i rinovojë kontratën Brozovic, duke ia shtyrë deri në vitin 2024 dhe të ndryshojë klauzolën. Pritet që brenda muajit mars palët të takohen për të zgjidhur këtë çështje, para se Liverpool të sigurojë shërbimet e lojtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: