Connect with Us

Klubi i madh i Serisë A përgatit revolucionin/ Iu tregon derën 9 futbollistëve

Seria A

Klubi i madh i Serisë A përgatit revolucionin/ Iu tregon derën 9 futbollistëve

Publikuar

-

Klubi i Romës provoi të ndryshonte strategji në këtë sezon teksa emëroi në krye të skuadrës trajnerin, Paolo Fonseka. Portugezi ka synimin të kualifikojë ekipin për në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, ndërsa klubi nga ana tjetër po mendon një revolucion në skuadër duke larguar nëntë futbollistë.

Sipas mediave italiane, të parët që do i japin lamtumirën kryeqytetit janë ata që u afruan me formulën e huzimit. Kështu, Kaliniç, Mkitarjan e Zapakosta nuk kanë bindur aq sa të qëndrojnë përfundimisht me verdhekuqtë.

Ndërkohë, në listën e futbollistëve të pa dëshiruar për sezonin e tjetër janë edhe Huan Zhezus, Santon, Pastore dhe Perroti. Në këtë formë, Roma pretendon të afrojë dhe t’iu japë mundësi të lojtarëve me një moshë më të re për të shkëlqyer e për ta dërguar klubin në nivele më të larta. /

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: