Connect with Us

KUPA, Grupi B/ Bylisi eliminon Laçin, Kukësi dhe Skënderbeun nuk falin

Sport

KUPA, Grupi B/ Bylisi eliminon Laçin, Kukësi dhe Skënderbeun nuk falin

Publikuar

-

U luajtën ditën e sotme, takimet e kthimit të vlefshme për fazën e 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë. Nuk mund të mungonin surprizat. Teksa në Grupin B, vëmendja ishte te sfida mes Laçit dhe Bylisit. Pavarësisht triumfit 3-2 të kurbinasve, është skuadra ballshiote ajo që kalon në turin çerekfinal, për shkak të fitores 2-0, në sfidën e parë.

Për sa i përket sfidave të tjera, nuk ka pasur surpriza. Kukësi dhe Skënderbeu kanë bërë detyrën në shtëpi, duke mos lëshuar pe ndaj Lushnjës dhe Besës, ndërkohë që përballja mes Luftëtarit dhe Apolonisë u mbyll në barazim pa gola, teksa janë fierakët atë që kalojnë më tej.

REZULTATET:

KUKËSI-LUSHNJA (1-0) 3-0

Rroca 47′ , Gotberg Kuper 50′ , 88′

SKËNDERBEU-BESA (2-0) 1-0

Mensah 39′ 

LAÇI-BYLISI (0-2) 3-2

Greca 18′ , Nuabueze 57′ (p), Xhixha 90+4′ / Hidi 59′ (p), Guindo 70′ 

LUFTËTARI-APOLONIA (0-3) 0-0

* Në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: