Connect with Us

Live’ Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Partizani përmbys Besëlidhjen, ja rezultatet deri tani

Sport

Live’ Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Partizani përmbys Besëlidhjen, ja rezultatet deri tani

Publikuar

-

Janë duke u luajtur në këto momente, ndeshjet e kthimit të turit të dytë, të Grupit A, të Kupës së Shqipërisë.

Partizani është duke kërkuar përmbysjen e madhe ndaj Besëlidhjes, pasi ndeshjen e parë e ka humbur me rezultatin 3-0.

Sfida tjetër me interes është ajo mes Flamurtarit dhe Vllaznisë, pasi takimi i parë ka përfunduar 2-2 në Shkodër.

Ndërkaq Teuta dhe Kastrioti janë më të qeta, pasi kanë marrë rezultate të volitshme në sfidat e para.

Rezultatet live: 

Partizani-Besëlidhja (0-3)  2-1

Telushi 9′, 20 (p)/ Hajdari 5′

Teuta-Erzeni (3-1) 0-1

Xhixhua 8′

Flamurtari-Vllaznia (2-2)  0-1
Silvio Rodrigez Zhunior  28′ (p)

Tirana-Kastrioti (3-1) 2-0

Halili 13′, Beshiraj  19′

 

*Në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: