Connect with Us

Live’ Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Laçi dhe Skënderbeu në avantazh, ja rezultatet e të gjitha sfidave

Sport

Live’ Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Laçi dhe Skënderbeu në avantazh, ja rezultatet e të gjitha sfidave

Publikuar

-

Janë duke u luajtur në këto momente ndeshjet e kthimit të vlefshme për raundin e 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë, ku nuk mungojnë përballjet interesante.

Ky raund është i ndarë në 2 grupe. Për sa i përket Grupit B, vëmendja është padyshim te përballja mes Laçit dhe Bylisit. Kurbinasit e Armando Cungut, do të tentojnë përmbysjen përballë ballshiotëve, pas humbjes 2-0 në sfidën e parë.

Mrekullin do të kërkojë edhe Luftëtari në shtëpi, i cili në ndeshjen e parë u mposht me rezultatin 3-0 nga Apolonia. Për sa i përket sfidave të tjera, Kukësi dhe Skënderbeu duken të kualifikuara në letër, pas triumfit në sfidat e para.

REZULTATET LIVE:

KUKËSI-LUSHNJA (1-0)0-0

SKËNDERBEU-BESA (2-0) 1-0

Mensah 39′ 

LAÇI-BYLISI (2-0)1-0

Greca 18′ 

LUFTËTARI-APOLONIA (0-3) 0-0

* Në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: