Connect with Us

Live ndeshjet e Kupës, Grupi A/ Po luhen pjesët e para, Partizani përmbys Besëlidhjen në “Elbasan Arena”

Sport

Live ndeshjet e Kupës, Grupi A/ Po luhen pjesët e para, Partizani përmbys Besëlidhjen në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

Janë duke u luajtur në këto momente, ndeshjet e kthimit të turit të dytë, të Grupit A, të Kupës së Shqipërisë.

Partizani është duke kërkuar përmbysjen e madhe ndaj Besëlidhjes, pasi ndeshjen e parë e ka humbur me rezultatin 3-0.

Sfida tjetër me interes është ajo mes Flamurtarit dhe Vllaznisë, pasi takimi i parë ka përfunduar 2-2 në Shkodër.

Ndërkaq Teuta dhe Kastrioti janë më të qeta, pasi kanë marrë rezultate të volitshme në sfidat e para.

Rezultatet live: 

Partizani-Besëlidhja (0-3)  2-1

Telushi 9′, 20 (p)/ Hajdari 5′

Teuta-Erzeni (3-1)  0-1|

Xhixhua 8′

Flamurtari-Vllaznia (2-2)  0-0

Tirana-Kastrioti (3-1) 2-0

Halili 13′, Beshiraj  19′

*Në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Sionit zbulon prapaskenat, ja pse e hodhi Lenjanin në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

Presidenti i klubit të Sion, Kristian Konstantin, ishte ndër të parët që mori masa radikale për të shmangur krizën si pasojë e ndalesës së koronavirusit. Por nëse klubet e tjera shkurtonin rrogat e lojtarëve me anë të një akordi, ai i kaloi të gjithë në asistencë sociale, ndërsa shkarkoi direkt 9 prej tyre pasi e […]

LEXO TE PLOTE