Connect with Us

“Mbylleni gojën” te Besëlidhja tallen keq me Partizanin pasi e eliminuan nga Kupa

Sport

“Mbylleni gojën” te Besëlidhja tallen keq me Partizanin pasi e eliminuan nga Kupa

Publikuar

-

Besëlidhja arriti të kalonte në turin çerekfinale të Kupës së Shqipërisë përballë Partizanit. Pak kush besonte se skuadra lezhjane do arrinte të kualifikohej përballë ekipit kampion të Superligës. Diferencat janë të shumë të mëdha.

Por ekipi i Plorit tregoj se në futboll asgjë nuk është e pamundur e kur luan ndaj një skuadre “milionere” dhe shumë herë më të fortë se vetja.

Besëlidhja fitoi pastër ndeshjen e parë 3-0, ndërsa sot u mund 3-1 nga Partizani, por arriti të kalonte në turin çerekfinal të Kupës. Festa në dhomat e zhveshjes ka qenë e madhe dhe të gjithë kanë pozuar një foto për të heshtur kritikët, Partizanin dhe ata që nuk besuan se Besëlidhja mund t’ia dilte të kualifikohej më tej.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: