Connect with Us

Ndeshja e fundit në shtëpi me fanellën e Skënderbeut, Dejvi Bregu bën gati valixhet

Sport

Ndeshja e fundit në shtëpi me fanellën e Skënderbeut, Dejvi Bregu bën gati valixhet

Publikuar

-

Nëse te Skënderbeu janë duke vuajtur për pjesën e mos konkretizimit të rasteve, atëherë duhet të përgatiten edhe për një situatë më të vështirë. Kjo pasi llogaritë me Dejvi Bregun nuk do të bëhen për shumë gjatë.

Madje ndeshja e sotme për Kupën e Shqipërisë ndaj Besës së Kavajës, pritet të jetë e fundit për të në shtëpi. Më pas Skënderbeu do të ketë edhe një provë shumë të vështirë në transfertë ndaj Tiranës, që zhvillohet në kryeqytet dhe në datën 15 shkurt.

Këtu pritet të vijë edhe largimi përfundimtar i lojtarit, për të nisur një aventurë të re në Rusi. Në këtë vend merkato mbyllet në datën 21 shkurt, ndërsa korçarët e kanë arritur marrëveshjen me klubin që ende nuk mësohet, por do ta mbajnë deri në limitet e lëvizjeve së transferimeve. Padyshim që kjo do të jetë mangësi e madhe për korçarët, pasi Bregu ka vlera të mëdha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: