Connect with Us

“Nuk i thua dot ‘jo’ Juventusit”, menaxheri i Vrionit zbulon prapaskenat e transferimit të shqiptarit

Kombëtare

“Nuk i thua dot ‘jo’ Juventusit”, menaxheri i Vrionit zbulon prapaskenat e transferimit të shqiptarit

Publikuar

-

Xhakomo Vrioni u transferua në orët e fundit të merkatos së janarit te Juventusi. Sulmuesi shqiptar do të jetë pjesë e të rinjëve të bardhezinjve, për të rritur kreditet e tij, pasi sigurisht që hapësira në ekipin e parë është inekzistente për momentin.

Me fanellën e Shqipërisë U-21 ka bërë gjithmonë diferencën, duke folur për një sulmues me të ardhme të madhe. Ndërkohë vetë menaxheri i këtij futboliisti, Silvio Paglari, ka treguar për ofertën e marrë së fundmi dhe objektivin që ka Vrioni.

“Kur të telefonon Juventusi, ti nuk mund të thuash kurrë jo. Unë jam i sigurt që do të bëj mirë deri në fund të sezonit. Vrioni do t’i luajë të gjitha kartat e tij në mënyrën më të mirë, duke shpresuar, ndoshta në një telefonatë dhe ftesë të trajnerit Reja. Djali është i lumtur që është pjesë e një klubi të rëndësishëm”, ka thënë Paglari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE