Connect with Us

Partizani dhe Laçi kërkojnë përmbysjen e madhe, ja të gjitha sfidat e Kupës së Shqipërisë

Sport

Partizani dhe Laçi kërkojnë përmbysjen e madhe, ja të gjitha sfidat e Kupës së Shqipërisë

Publikuar

-

Kupa e Shqipërisë luan sot ndeshjet e kthimit për të përcaktuar skuadrat që do sigurojnë një biletë për në çerekfinale. Vëmendja kryesore shkon te sfida e Partizanit në “Elbasan Arena” ndaj Besëlidhjes.

Të kuqtë morën një disfatë shokuese me rezultatin 3-0 në Lezhë dhe tashmë do provojnë një mision të vështirë si përmbysja. Në rast se të besuarit e trajnerit Sormani ia dalin të kualifikohen për më tej, atëherë në raundin tjetër me shumë mundësi i pret Tirana.

Sa i përket bardhebluve, kualifikimi duket në kasafortë teksa në ndeshjen e parë në transfertë kanë mposhtur me rezultatin 1-3, Kastriotin. Trajneri Emanuel Egbo pritet t’i japë mundësinë atyre që kanë pasur më pak minuta në këtë periudhë, edhe pse suksesi sërish do jetë objektiv për të mos prishur numrin prej tetë fitoreve radhazi.

Sakaq, një ndeshje me shumë interes është edhe ajo mes Laçit dhe Bylysit. Kurbinasit janë mposhtur me rezultatin 2-0 në Ballsh. Kështu, kualifikimi është i komplikuar megjithatë djemtë e Cungut do provojnë përmbysjen. Ndërkohë në një situatë jo komode është Vllaznia përballë Flamurtarit.

Shkodranët nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 në shtëpi përballë vlonjatëve e tashmë duhet të medoemos të marrin fitoren ose një barazim me rezultatin mbi 2-2 për t’u kualifikuar. Ndërkaq, skuadrat e tjera si përshembull Teuta, Skënderbeu, Kukësi, Apolonia pritet të mos ketë shumë rivalitet për shkak të rezultateve që kanë marrë në sfidat e para.

Ndeshjet:

Grupi A

13:30 Partizani-Besëlidhja (0-3)

13:30 Teuta-Erzeni (3-1)

13:30 Flamurtari-Vllaznia (2-2)

13:30 Tirana-Kastrioti (3-1)

Grupi B

13:30 Skënderbeu-Besa (2-0)

13:30 Kukësi-Lushnja (1-0)

13:30 Luftëtari-Apolonia (0-3)

13:30 Laçi-Bylis (0-2)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: