Connect with Us

Përballja ndaj Besës, Skënderbeu rotacion masiv në formacion

Sport

Përballja ndaj Besës, Skënderbeu rotacion masiv në formacion

Publikuar

-

Skënderbeu do të presë sot Besën në orën 13:30, në një ndeshje ku i duhet thjesht të menaxhojë rezultatin e sfidës së parë, ku arriti të fitonte 0-2 në fushën asnjanëse të Pezës.

Pritet që trajneri Ilir Daja t’u japë hapësirë lojtarëve që nuk kanë marrë minuta në kampionat. Pa nënvlerësuar Besën, Daja po bën llogari për ndeshjen ndaj Tiranës, e cila do të luhet të shtunën dhe koha për ta përgatitur është e vogël.

Sot një pjesë e lojtarëve që nuk do të aktivizohen pritet të bëjnë një stërvitje të zakonshme në një nga fushat e aneksit të stadiumit. Në turin çerekfinal korçarët do të presin fituesin e çiftit Laçi-Bylisi. Këtë sezon Kupa shihet si një mundësi e mirë që Skënderbeu të kthehet te trofetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: