Connect with Us

Reali e ndjen se po plaket, merr masa parandaluese

La Liga

Reali e ndjen se po plaket, merr masa parandaluese

Publikuar

-

Reali i Madridit ka disa vite që mbështetet te të njëjtët yje dhe nuk ka zgjedhur ta përziejë ekipin, duke marrë të rinj për t’i integruar në ekipin e parë. U mundua ta bënte vitin e kaluar, por nuk ja arriti qëllimit dhe për këtë shkak u larguan dy trajnerë për të rikthyer në stol Zinedin Zidan.

Francezi ktheu përsëri në formacion emrat si Marcelo, Naço apo Bejl dhe largoi në huazim Regulion, Sebajos apo së fundmi Odriozola si dhe shiti Teo Hernandes. Megjithatë, në Madrid kanë nisur të mendojnë për të ardhmen, pasi garda e vjetër premton vetëm për të tashmen. Në ekipin e Realit janë shtatë lojtarë, që i kanë kaluar të tridhjetat dhe nuk premtojnë edhe për shumë kohë futboll cilësor.

Kështu, sipas prestigjiozes “AS”, fillimisht nis rikthimi i të huazuarve nëpër klube të tjera. I pari është Hakimi. Marokeni është në vitin e dytë dhe të fundit te Borusia dhe këtë verë do të kthehet në “Santiago Bernabeu”. 21-vjeçari ka mrekulluar te Dortmundi dhe pritet të integrohet menjëherë në formacion. Odegard gjithashtu ka bërë shumë mirë te Sociedadi dhe Reali po mendon ta sjellë në Madrid për ta bërë gati të jetë ylli i së ardhmes.

Regulion u huazua te Sevija në verë dhe shumë shpejt ka vërtetuar se Reali bëri gabim që e hoqi nga gjiri i ekipit. I fundit është Sebajos. Mesfushori shkoi te Arsenal për të marrë më shumë minuta se në Madrid, por është kthyer në rezervë. Real do i japë një shans të dytë sezonin e ardhshëm e më pas pritet një vendim final për të ardhmen e të riut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: