Connect with Us

Rikthehen pa zhurmë, shfaqen sërish arbitrat e gafave

Sport

Rikthehen pa zhurmë, shfaqen sërish arbitrat e gafave

Publikuar

-

Kupa e Shqipërisë ka parë të kthehen përsëri në skenë gjyqtarët të cilët në javët e kaluara ishin bërë protagonistë të gafave të rënda në ndeshjet e tyre, duke sjellë kaos në Superiore me vendime që kishin ndikuar drejtpërdrejt në rezultatet e ndeshjeve.

Enea Jorgji, i zhdukur që nga ndeshja Tirana-Bylis ku lejoi dy gola pas prekjeve të topit me dorë nga bardheblutë, ndërsa gaboi edhe me dhënien e kartonëve, e bëri pushim disa javë për këto gafa të rënda.

I rehabilituar pjesërisht në fundjavë, ai ishte gjyqtar i katërt në duelin mes Partizanit e Flamurtarit në Superiore, për t’u kthyer përsëri i parë vetëm në Kupën e Shqipërisë në ndeshjen mes Flamurtarit dhe Vllaznisë ku dha edhe një penallti për ekipin shkodran.

Edhe Klajdi Kola ishte lënë dy javë pushim, pasi kishte gabuar në ndeshjen Tirana-Luftëtari me një penallti të paqenë në favor të bardhebluve. Ai u rehabilitua sot po me një ndeshje të luajtur nga Tirana, fitoren 4-0 ndaj Kastriotit në “Selman Stërmasi”.

Në fushë kthehej edhe Juxhin Xhaja, tjetër ndërkombëtar i lënë në hije pas gabimeve të vazhdueshme, ai nuk ishte pjesë e elitës së futbollit shqiptar prej thuajse dy muajsh, por sot ka zbritur në terren përsëri në ndeshjen mes Luftëtarit dhe Apolonisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: