Connect with Us

Sulmuesi më i mirë në histori rrëfen të vërtetën e largimit nga Barça/ Nuk ishte në dorën time

La Liga

Sulmuesi më i mirë në histori rrëfen të vërtetën e largimit nga Barça/ Nuk ishte në dorën time

Publikuar

-

Ronaldo Nazario tregoi në një intervistë një anekdotë deri më tani të panjohur për mënyrën e largimit të tij nga Barcelona. Të gjithë e dinë që braziliani, pasi bëri një sezon historik në “Camp Nou”, ku përfundoi si golashënuesi më i mirë i ligës spanjolle dhe fituesi i “UEFA Cup Winners’ Cup”, shkoi tek Interi për një shumë stratosferike parash në atë kohë. Sidoqoftë, braziliani pranon se qëllimi i tij ishte të rinovonte, por klubi i Barçës, i kryesuar nga Josep Lluis Núñez nuk u kujtua për këtë:

“Doja të rinovoja në fund të sezonit, por u largova me ekipin kombëtar në Brazil. Pesë ditë më vonë, ata më thirrën për të më thënë se nuk mund ta vazhdojnë bashkëpunimin. Asnjëherë nuk ishte në duart e mia kjo gjë. Unë doja të qëndroja. Nëse klubi nuk do të më vlerësonte siç mendoja, atëherë vendimi nuk ishte në duart e mia. Do të kisha dashur të qëndroja, por nuk varej nga unë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: