Connect with Us

Super lojtar/ Romelu Lukaku i mbush mendjen shokut të tij të transferohet tek Interi

Seria A

Super lojtar/ Romelu Lukaku i mbush mendjen shokut të tij të transferohet tek Interi

Publikuar

-

Dries Mertens në verë mund të bëhet me skuadër të re. Sulmuesi belg ka disa oferta, por nuk e hedh poshtë mundësinë e rinovimit me Napolin. Sonte ai pritet të jetë në fushë kundër Interit dhe Conte, Marotta dhe Ausilio do ta shohin me kujdes sulmuesin.

Mertens në verë mund të transferohet me parametra zero dhe me të së fundmi ka pasur një bisedë edhe Romelu Lukaku. Bomberi i zikaltërve e ka ftuar atë të bëhet pjesë e Interit dhe sulmuesin e “josh” ideja për t’u bashkuar me bashkatdhetarin e tij.

Për Mertens Interi ka gati një ofertë të mirë, që kap shifrën e 5 milion eurove në sezon. Gjithashtu një komision të mirë do të marrë edhe menaxheri i tij, pasi për sulmuesin interesohen edhe Monaco, Manchester United, Barcelona dhe Juventus.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: