Connect with Us

U masakrua nga FSHF, Kamza merr vendimin e papritur

Sport

U masakrua nga FSHF, Kamza merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Kategoria e Dytë ka zhvilluar fundjavën e shkuar javën e 12, aty ku ra në sy mosparaqitja e skuadrës së Kamzës në ndeshjen përballë Klosit në transfertë. Klubi kamzali qysh prej dënimit në Superligë sezonin e shkuar nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe zbritjen dy kategori më poshtë, është në një gjendje kaosi.

Problemet presidencë-bashki dhe gjendja e rënduar financiare, kanë sjellë këtë situatë në klubin e njohur. Ekipi nuk u paraqit për ndeshjen e fundit, duke bërë që të humbasë 3-0 në tavolinë. Kamza ka mbetur pa lojtarë dhe me gjendjen e rënduar nuk mundi të federojë asnjë të tillë në muajin janar. Gjatë 11 javëve të këtij sezoni, Kamza ka marrë 9 humbje dhe 2 fitore. Në renditjen zyrtare, veçse klubi gjendet në vendin e fundit, FSHF e cilëson si Kamza U19. Ende nuk ka një reagim zyrtar, me Kamzën që duket se ka braktisur kampionatin e Kategorisë së Dytë.

<

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: