Connect with Us

Vendim i papritur/ Bayerni i tregon derën kampionit të botës

BundesLiga

Vendim i papritur/ Bayerni i tregon derën kampionit të botës

Publikuar

-

Bayern Mynih është gati të heqë dorë nga mesfushori francez Corentin Tolisso, që duket se nuk bën më pjesë në planet e kampionëve të Gjermanisë. Sipas të përditshmes “Bild”, drejtuesit e Bayern do të nxjerrin në shitje 25-vjeçarin në merkaton e verës.

Tolisso, kampion bote me Francën dy vite më parë, tashmë ka humbur shkëlqimin e tij, duke zbritur në fushë vetëm 10 ndeshje këtë sezon në Bundesliga. Nga shitja e tij, kushton rreth 40 milionë euro, Bayern shpreson të afrojë të tjerë kampionë për sezonin e ri.

Mesfushori është në sezonin e tij të tretë me Bayern (erdhi në vitin 2017 nga Lyon) dhe në 63 ndeshje me bavarezët ka realizuar 14 gola. Vjet ai nuk luajti thuajse fare për shkak të dëmtimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: