Connect with Us

VIDEO/ “Xhamadani vija vija”, Hyka ia merr këngës te skuadra e re

Kombëtare

VIDEO/ “Xhamadani vija vija”, Hyka ia merr këngës te skuadra e re

Publikuar

-

Lojtari shqiptar Jahmir Hyksa ndryshoi ekip para pak ditësh, teksa kaloi nga Makabi Netaja te skuadra tjetër izaraelite e Nes Ziona.

Në këtë ekip, 31-vjeçari do të ketë mendësinë të luajë edhe me një tjetër shqiptar, siç është Sabien Lilaj.

Të dy lojtarët do të kenë mundësi të japin akoma më shumë për ekipin izraelit dhe shpresojnë të përshtaten së bashku.

Së fundmi Hyka është prezantuar para shokëve, ku siç ndodh në çdo ekip, duhet të këndojë përpara pjesës tjetër.

Mesfushori ka vendosur të këndojë një këngë patriotike, siç është “Xhamadani vija vija”. Një moment shumë i bukur ky, teksa duket se Hyka ka gjetur harmoni te ekipi i tij i ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE