Connect with Us

Armando Sadiku hero te Malaga, nuk ka humbur asnjë ndeshje kur …

Kombëtare

Armando Sadiku hero te Malaga, nuk ka humbur asnjë ndeshje kur …

Publikuar

-

Te Malaga kanë një siguri: Sa herë Armando Sadiku tund rrjetën, atëherë skuadra do të dalë me pikë nga fusha e lojës. Këtë siguri ia japin statistikat e vetë futbollistit të përfaqësueses shqiptare i cili po përjeton një nga sezonet më të mira të karrierës së tij në radhët e klubit të La Liga 2.

Sadiku ka filluar të tregohet vendimtar me lojë, por edhe me gola me Malagan e deri tani ka tundur 10 herë rrugën e rrjetës. Për çudinë e të gjithëve, në secilën ndeshje ku ai ka shënuar gol, skuadra nuk ka dalë asnjëherë e mundur nga fusha e lojës.

Në 9 sfidat ku Sadiku ka vendosur emrin mes golashënuesve (në atë ndaj Tenerife ai shënoi 2 gola), Malaga ka regjistruar 3 fitore e 6 barazime, të gjitha pikë të rëndësishme për klubin i cili po vuan në edicionin aktual duke u gjendur në pjesën e poshtme të klasifikimit. Ndaj tifozët e Malagas shpresojnë që bomberi shqiptar të arrijë të tundë rrjetën e portës kundërshtare sa më shumë që të jetë e mundur deri në mbyllje të sezonit, duke vazhduar këtë rekord të veçantë që po regjistron në edicionin aktual.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: