Connect with Us

Çudia në Korçë, Ali Sowe luajti titullar me Skënderbeun ndaj Besës

Sport

Çudia në Korçë, Ali Sowe luajti titullar me Skënderbeun ndaj Besës

Publikuar

-

Ndeshja e Kupës është marrë lehtë nga të dyja kampet. Kavajasit, në protokollin e dhënë për mediat, kishin shënuar vetëm tre në stol, një portier dhe dy lojtarë.

Nga ana tjetër, çudia ndodh te Skënderbeu. Korçarët nuk e kanë fshehur dëshirën e madhe për të rikthyer Souenë në ekip, aq sa e kishin vënë titullar.

Më pas ky gabim shpejtësie është kuptuar dhe protokollet e reja janë shtypur shpejt për të zëvendësuar ata me gabime. Në pjesën e dytë, Skënderbeut iu desh të luajë për disa minuta me një lojtar më pak.

Kjo për shkak se në startin e këtij fraksioni, Jorgo Pëllumbi hyn në fushë me fanellë të grisur. Gjë e cila bëri që të dilte për gati dy minuta në fusha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: