Connect with Us

E bujshme/ Befason skuadra e trajnerit vlonjat, merr në skuadër ish-sulmuesin e Fenerbahçes

Sport

E bujshme/ Befason skuadra e trajnerit vlonjat, merr në skuadër ish-sulmuesin e Fenerbahçes

Publikuar

-

Në fundjavë rikthehet IPKO Superliga e Kosovës dhe klubet dardane po lëvizin për të kryer përforcimet e fundit përpara nisjes së pjesës së dytë të sezonit. Gjilani ka prezantuar afrimin e radhës, duke i dhuruar një lojtar ofensiv trajnerit Mezani.

“Skifterat” kanë arritur akordin me Adenis Shalën, i cili aktivizohet në pozicionin e sulmuesit të majtë. 21-vjeçari u transferua në verë nga Feronikeli te Ferizaj, ndërsa tani do të vazhdojë karrierën në Gjilan.

Aventura me Ferizajn u mbyll me 16 ndeshje dhe 2 gola të shënuar, teksa Shala ka pasur edhe eksperienca me moshat e Hajduk Split dhe Fenerbahces. Gjilani e nis kampionatin me datë 16 shkurt në derbin e zjarrtë kundër Dritës. Një rezultat pozitiv në këtë përballje të zjarrtë do të rriste moralin e ekipit, ndërsa diferenca me Ballkanin kryesues është vetëm dy pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: