Connect with Us

E pabesueshme/ Lojtari prej xhami i Realit dëmtohet sërish

La Liga

E pabesueshme/ Lojtari prej xhami i Realit dëmtohet sërish

Publikuar

-

Gareth Bale duket se është i destinuar të dëmtohet thuajse në çdo ndeshje. Uellsiani është dëmtuar sërish dhe në sfidën kundër Osasunës. Ai e nisi si titullar takimin, pasi trajneri Zinedine Zidane i besoi fanellën e titullarit pavarësisht se sapo u rikthye nga dëmtimi.

Bale luajti deri në minutën e 71′, por mori një goditje në dorë. Ai ka probleme me gishtin e vogël të dorës së djathtë. Lojtari është shfaqur me një mbrojtëse në dorën e tij. 30-vjeçari nuk dëshiron që t’i shkaktojë më shumë dëme dorës.

Uellsiani nuk është stërvitur normalisht me ekipin e tij, por nuk rrezikon ndeshjen kundër Celtes. Ai me shumë mundësi do të grumbullohet dhe do të marrë minuta. Stafi mjekësor nuk e ka penguar që të luajë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: