Connect with Us

Eliminimi i Partizanit mërziti edhe Tiranën, të dy klubet humbën miliona

Sport

Eliminimi i Partizanit mërziti edhe Tiranën, të dy klubet humbën miliona

Publikuar

-

Eliminimi i Partizanit nga Kupa e Shqipërisë ka lënë të pakënaqur jo vetëm klubin e kuq, por edhe atë të rivalëve historikë, bardheblutë e Tiranës. Edhe pse nga një anë kalimi në gjysmëfinalet e turneut u bë në teori më i thjeshtë për ekipin e drejtuar nga Egbo që do të ndeshet tashmë me Besëlidhjen, nga ana tjetër në klubin kryeqytetas qajnë milionat që do të kishin fituar me përballjen me të kuqtë.

Shorti i paracaktuar i Kupës do të vendoste dy skuadrat përballë njëra-tjetrës në çerekfinale dhe kjo do të ishte një mundësi e artë për të shfrytëzuar përsëri stadiumin”Air Albania”. Atje, përtej spektaklit, do të siguronin edhe të ardhura të ndjeshme që nuk i përfitojnë dot në asnjë impiant tjetër aktualisht në Shqipëri.

Sigurisht, një sfidë me eliminim direkt mes këtyre dy ekipeve në Kupë do të tërhiqte pa masë tifozeritë e dy skuadrave e jo vetëm, duke garantuar që si me Partizanin, ashtu edhe me Tiranën si pritëse, “Air Albania” do të ishte plot për dy duele të ndezura.

Por eliminimi i papritur i të kuqve përballë Besëlidhjes ka prishur planin dhe u ha hequr nga duart të ardhura shumë të rëndësishme që rrallëherë përfitohen nga klubet në futbollin shqiptar. Ndaj sa u përket të ardhurave nga biletat, dy klubet kryeqytetase duhet të ngushëllohen tashmë vetëm me nga një derbi që u mbetet të luajnë si pritës në javët e mbetura të këtij sezoni. /vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: